12 Oca 2017

After Eart / Dünya: Yeni Bir Başlangıçdünya yeni bir başlangıç after eart fikrimce


Yönetmen: M.Night Shyamalan
Yapımcı: Will Smith, M.Night Shyamalan
Ülke: ABD
Gösterim Tarihi: 28 Haziran 2013

Oyuncular: Will Smith, Jaden Smith, Isabella Fuhrman, Zoe Kravitz, David Denman, Sophie Okonedo, Lincoln Lewis, Kimberly Villanova, Kristofer Hivju
İMDB:6,9 / 10
Türü: Bilim Kurgu, Aksiyon, Macera, Fantastik


Film çok uzak bir zamanda, kurgusal bir dünyada geçiyor. Dünya yaklaşık 1000 yıl önce terkedilmiş ve insanlar başka gezegenlerde yaşamaya başlamışlardır. Bir keşif yolculuğunda gemisi arızalanan Komutan Cypher, mürettebatını kaybeder. Yanında oğlu Kitai da getirmiştir. Baba oğul dünyaya iniş yapmak zorunda kalırlar. Komutan Cypher yaralıdır. Buradan kurtuluş için tek umut Kitai dır. Akıl sınırı dışında yaratıklarla korku dolu zamanlar geçireceklerdir.

Baba ve oğulun şanssızlık eseri başbaşa kaldığı, cesaret sınavı veren Kitai için kendini buluş yolculuğudur bu. Arası açık olan baba oğul için de bir sınavdır aslında. Filmde bir replik vardı, bana göre filmin ana fikrini de içinde saklayan.. 

" Korku gerçek değildir. Korkunun varolabileceği tek yer gelecekle ilgili düşüncelerimizdir, hayal gücümüzün bir ürünüdür. Korkunun kaynağı olan şeyler An'da yoktur, hiç bir zaman olmayabilir de. İşte bu deliliğin sınırıdır. Korku seçimdir. " 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder