13 Oca 2017

Maya Kehanetleri
Mayalar kehanetleriyle günümüze önemli mesajlar iletmişlerdir. Bu kehanetlerden yola çıkarak, 1996 yılında teknolojik araştırmalar yapılmış, kamuoyuna televizyon kanalı ve bu kitap aracılığı ile duyurulmuştur. Dünya televizyonlarında yaptıkları programlarla ün kazanan, Adrian Gilbert ve astrofizikçi Maurice M Cotterell bu kitapta kaleme alarak, binlerce yıl öncesinden gelen bu kehanetlerin gün ışığına çıkmasında önemli etken olmuşlardır. Mayalar ve verdikleri mesajlar, ilk defa bu kadar ciddi ve teknolojik anlamda mercek altına alınmış, bilimsel teste tabi tutulmuştur. Sonuç ise çok etkileyicidir. Kitabı ''Uluslararası Bestseller'' arasına koyan en önemli etken de budur.

Eskilerin dediği gibi, dünyanın sonu mu geldi? ''Ahir Zaman'' dedikleri zamanlarda mı yaşıyoruz diye düşünüyor zaman zaman insan. Son dediğimiz öyle dünyanın yerle bir olması, yaşamın bitmesi filan değil aman yanlış anlaşılmasın. Mecazi anlamda benimkisi. Artık içinde yaşadığımız çağ bitiyor ve  yeni bir çağ başlıyor. Altın Çağ denilen bu döneme girerken, toplu ölümler kol geziyor sanki, Dünya üzerindeki savaşlar, tabiat olayları, terör vs bahanesi bunun. Hani yıldız haritalarını inceleyenler filan daha iyi bilir de, astroloji uzmanları gökyüzü haritalarında bunu gördüklerini çok da saklamıyorlar. İyilerle kötülerin ayrılacağı zamanlardayız.


Maya Takvimi
Gelelim kitaba. Mayaların Dünyanın sonu için 2012 diye verdikleri tarihte belki Dünya da kıyamet kopmadı düşündüğümüz anlamda ama uyanış başladı. Maya kehanetlerine göre 22 Aralık 2012 tarihi Dünya için çok önemli. Uzay bilimcilere göre bunu kanıtlayan, Marduk adlı gezegenin dünyamıza bu tarihte teyet geçmesi ki geçmişteki bu geçişlerin dünyada yarattığı değişimler gözönününde bulundurulursa haklı oldukları ortada. Gezegenin 13.000 yıl önce Nuh Tufanına neden olduğu düşünülmekte. Son yörünge geçişinde M.Ö.1649 da Thera yanardağının patlaması gibi bir dizi doğal afet yaşanmış, Mısır'dan çıkışlar için etken olmuş, yakındoğu başta olmak üzere dünyadaki tüm siyasi ekonomik dengeler alt üstü duruma gelmiştir. Yine 2012 ye döndüğümüz zaman, Maya kozmolojisine göre 2012 yılı Beşinci Güneş Çağının bitiş tarihidir. Bu tarihin başkahramanı yine Marduk Gezegenidir.  Binlerce yıl önce, Mısır Piramitlerine benzeyen dev yapıtları inşa edebilen Maya kavminin bu takvimi nasıl hazırladığının sırrına ulaşılamamıştır. Sümer, Akad ve Babil belgelerinde de aynı tarihten ve Marduk Gökcisminden bahsedilir. Hititler ve Asurlar da Marduk'u kil tabletlere resmetmişlerdir ve bu tabletler halen İstanbul da müzelerdedir.

2012 yılı için Mayalar ''zamanların sonu'' diyor. Bunun fiziki yönüne baktığımız zaman, bilimsel ispatı kabul görmüştür. Kutupsal kaymalar ( en az dört kez), dünyanın manyetik alanındaki değişimler buna delil teşkil etmektedir. Bu fiziksel değişimlere paralel olarak devam eden ruhsal değişimler de sözkonusudur. Her büyük fiziksel değişimin insanların ruhsal hayatına etki etmemesi mümkün olmadığı görülüyor.İnsanlık 2012 ye kadar inişi yaşadı; kabalaştı, sevgisizleşti, bencilleşti, doyumsuz mutsuz hızlı tüketen bir durum aldı, tam anlamıyla dibi gördü. Kıyamet hem ezoterik hem de tasavvufi bir uyanış demektir. Bu uyanıştan kastedilen ruhsal aydınlanmadır.

Meksika Maya Yapıtları


Dünyanın gelmiş geçmiş en gizemli uygarlığı Mayalar'dan geriye sadece, çözümü onlarca yıl süren kriptoyu andıran tabletler kaldı. Hiçbir iz bırakmadan tarihten silinen bu görkemli aynı zamanda ''uzaylı uygarlık'' olarak da tanımlanan Mayalarla ile ilgili bilgileri araştıran bilimadamları, dünyanın geleceğine dair önemli ipuçlarına ulaştılar.

Maya Kehanetleri kitabının Türkiye'de yayınlayan Sınır Ötesi Yayınları'nın Genel Yyaın Yönetmeni Ergun Candan'a göre; dünya yepyeni bir Altın Çağ'ın eşiğinde. Tüm din öğretilerinde de anlatıldığı gibi şifreler çözülüyor ve o bahsedilen muhteşem ötesi Çağ'a giriyoruz. Tüm bu değişimlerle şuurlarımız üzerindeki perdeler kalkacak ve varoluşumuzun sırlarına erişebileceğiz. Ancak bu değişim sürecinin bir parçası olan dünyamızın fiziksel değişimlerine de katlanmak zorundayız. Kaosun sonucu değişime çıkar.

Mayaların Kehanetleri kitabını okumanızı tavsiye ederim. Bu kitapta bu 2012 olayı dışında da pek çok konuya değinilmiş. Yazıt Piramidi'nin sırrı, Ateş Ayinleri, Tufan öncesi uygarlık Atlantis, Atlantis Tufanı, 26.000 yıllık döngü, Maya gizemleri ve sırları bunlardan bazıları.    Orjinal Adı: The Mayan Prophecies
    Yazar: Adrian Gilbert, Maurice M Cotterell
    Çevirmen: Özge Akbulut
    Yayıncı: Sınır Ötesi Yayınları
    Tür: Parapsikoloji, Gizem
    Sayfa: 389

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder