7 Oca 2017

Tesadüf Diye Bir Şey Var mı?

Yaşadığım sıkıntılı bir dönemde karşıma bir duvar yazısı çıkmıştı; ''Acını seçmekte özgürsün ''  Bu tesadüf değildi. Tam da ''herşey benimi buluyor derken'' bu yazının karşıma çıkması tesadüf olamayacak kadar manidardı.

Eskiden tesadüflere inanırdım. Oysa İlahi sistem o kadar güzel çalışıyor ki, tesadüf diye bir şey yok. Herşey planlı ve olması gerektiği gibi. Düşünce şeklimize göre karşımıza çıkan, tesadüf dediğimiz olaylar, tam manasıyla birer mesaj niteliğinde.  Farkına vardıktan sonra bakıyorsun, evren konuşuyor seninle. Bir şey merak ediyorsun, pat cevabı geliyor; bir sözle bir yazıyla. Farkındalığımız geliştikçe bunu gözlemlemek daha kolay ve hatta keyifli oluyor.

Biraz bilinç, biraz dikkatle bu mesajları akıl süzgecimiz çok rahat süzerek bize öyle katkılarda bulunuyor ki, Yaşadığımız kızgınlıklar kırgınlıklar hastalıklar ne kadar can sıkıcı görünsede, o kadar güzel kurgulanıyor ki tam zamanında yaşanıyor. Eğer bilinçliysek nedenlerini çözüyoruz değilsek isyan etmeye devam.. '' neden bunlar benim başıma geliyor '' ''hep bunu yaşamak zorunda mıyım '' ''hayat hep bana mı acımasız'' diyerek sızlanmalarla hayatımızı daha da çıkmaza sokuyoruz. Çünkü bu düşünce şekliyle enerjimiz düşüyor ve daha da umutsuzlaşıp işler tersine gitmeye başlıyor.

İnsan bedeninde yaşayan bizler, saf enerjiden oluşan ruhlarız, deneyim için, birbirimize bu deneyimleri kolaylaştırmak için burdayız. Karşımıza çıkan olaylar, deneyimler kendi frekans seviyelerimizde gerçekleşiyor. Frekansımızı yükseltmek ise bize bağlı. Çok şükür ki, insanlık artık Yeni Çağ Felsefesi ile bunun farkına varmaya başladı. Uyanış hala devam ediyor.

Enerjini farket, yaratımına sahip çık. Yüce Yaratan her zaman bizimle ..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder